اقتصادی

پرداخت تسهیلات بانکی در آمار بیکاری استان موثر است

ایسنا/کردستان به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، طبق ارزیابی‌های انجام شده پرداخت تسهیلات بانکی به صورت مستقیم در افزایش و کاهش آمار بیکاری استان موثر است.

حسین فیروزی عصر امروز(۲۳ دی) در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پرداخت تسهیلات بانکی را از عوامل موثر در کاهش بیکاری دانست و اظهار کرد: کاهش آمار بیکاری در استان در فصول مختلف سال موثر از پرداخت تسهیلات بانکی خواهد بود.

فیروزی با اشاره به اینکه هریک از اعضای این جلسه در قبال ارتقا و بهبود شاخص‌های کلان توسعه استان نقش مهمی دارند، عنوان کرد: هرچقدر که تسهیلات بانکی در دوره‎‌ای بیشتر بوده به همان میزان نیز شاهد کاهش آمار بیکاری در سطح استان بوده‌ایم.

وی در خصوص عملکرد مطلوب کشاورزی در تبصره ۱۸ قانون بودجه افزود: ظرفیت جذب تسهیلات در بخش کشاورزی استان تاثیر بسزایی در افزایش و کاهش تولید و اشتغال در استان داشته است و می طلبد سهم تسهیلات در این بخش افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان وضعیت بخش صنعت را نامطلوب دانست و تصریح کرد: عملکرد مدیران بانک‌ها در جذب تبصره ۱۸ قانون در بخش صنعت متاسفانه مطلوب نیست و لازم است راهکارهای درون استانی در رابطه با این مسئله ارائه داده و عملکرد استان‌های دیگر را مدنظر قرار دهیم.

حسین فیروزی به تسریع در پرداخت ۳۱ طرح در حال بررسی به ارزش ۶۷ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل تاکید و خاطرنشان کرد: تا چند روز آینده باید طرح‌های در حال بررسی تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا