خبر ویژه

«پیامدهای راست‌گرایی افراطی جدید» منتشر شدبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، کتاب «پیامدهای راست گرایی افراطی جدید» نوشته فولکر وایس Volker Weiß در آلمان منتشر شد. این کتاب ۸۶ صفحه دارد و از تازه‌های نشر در حوزه مقابله با افراط گرایی در آلمان است.

تئودور لودویگ ویزنگروند آدورنو، جامعه‌شناس و فیلسوف شهیر آلمانی در تاریخ ششم ۱۹۶۷ در یکی از سخنرانی‌های تاریخی خود، شیوه شکل‌گیری، ابزار و تاکتیک‌های گروه‌های راستگرای افراطی را مورد تحلیل قرار داد. سه سال پیش از این سخنرانی، حزب دموکرات ملی آلمان، دست‌راستی‌ترین حزب آلمان تأسیس شده بود و به سرعت در حال گسترش فعالیت‌های خود بود.

از این رو، آدورنو در سخنرانی خود به شباهت‌های این حزب با نازی‌ها پرداخت و دلایل حمایت‌های مردمی از جنبش‌های راستگرا و افراطی را مورد بررسی قرار داد. اکنون بیش از ۵۰ سال از آن سخنرانی گذشته و تغییرات بسیاری در جامعه آلمان صورت گرفته است، اما محبوبیت گروه‌های راستگرای افراطی هر روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل، فولکر وایس سعی کرده تا بخش آخر کتاب «پیامدهای راست‌گرایی افراطی جدید» با بهره‌گیری از سخنان آدورنو، جنبش راستگرایان افراطی جدید را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. 

این خبر را رایزنی فرهنگی ایران در آلمان ارسال کرده است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا