فرهنگی

پیشنهاد حاج‌علی‌اکبری برای سی‌امین اجلاس سراسری نمازرییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با پیشنهاد به دست‌اندرکاران برگزاری گفت: ستاد اقامه نماز سال آینده وارد سی‌ا دوره اجلاس خواهد شد و به نظر می‌رسد باید آن اجلاس به شکل متفاوتی برگزار شود. به نظرم می‌توان کارگروه‌هایی برپایه شعار این دوره یعنی مدرسه، دانشگاه، خانواده و شکل داد. در اصل‌ می‌توان راه جدی در این‌ مسیر از همین حالا آغاز کرد و به جای مقاله‌نویسی کار مفهومی و عمیق‌تر انجام داد.

به گزارش ایسنا، ت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری – رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور- ظهر امروز پنج‌شنبه(۶بهمن‌ماه) در بیست‌نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مان آینده» که در تالار غدیر وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه ما در مجموعه جمهوری اسلامی ایران باید نگاه خود را نسبت به نماز عوض کنیم، اظهار کرد: برخی از عرصه‌هایی که در حوزه نماز به طور روزمره با آن‌ روبرو هستیم باعث عادی شدن آن شده که در کمیت و کیفیت نماز تأثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: نماز باید در یک افق فراراهبردی در همه جا دیده شود، رویکردی که در این اجلاس مطرح شده الهام‌بخش همین امر است و در حال عمق‌بخشی به نماز است. نشانه نماز باید در تمام‌ حوزه‌های کشور به صورت برجسته دیده شود و این امر قرآن است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با طرح یک پیشنهاد به اجلاس سال آینده نماز تصریح کرد: ستاد اقامه نماز سال آینده وارد سی‌امین دوره اجلاس خواهد شد و به نظر می‌رسد باید آن اجلاس به شکل متفاوتی برگزار شود، به نظرم می‌توان کارگروه‌هایی برپایه شعار این دوره یعنی مدرسه، دانشگاه، خانواده و رسانه شکل داد. در اصل‌ می‌توان راه جدی در این‌ مسیر از همین حالا آغاز کرد و به جای مقاله‌نویسی کار مفهومی و عمیق تر انجام داد.

وی افزود: کارگروه نظارت و ‌ارزیابی هم می‌توان برای دوره بعد تشکیل داد تا ماحصل کار کارگروه‌هایی که عرض کردم را بررسی کند.

حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: در پیام امروز در کنار تاکید به نماز، به موضوع مسجد هم با یک نگاه تیزبینانه اشاره شده بود. ما در زمینه کالبد مسجد در حال حاضر در ی که ساخته شده یا در دستور کار ساخت است اصلا وضعیت قابل قبول و هیچ نسبتی بین شهرهای ساخته شده در یک کشور اسلامی نداریم و محوریت اصلا دیده نشده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به مساجد بین راهی نیز تصریح کرد: وضعیت مساجد بین راهی افتضاح است و وزارتخانه‌های مربوطه در این خصوص باید پاسخگو باشند.

حاج علی اکبری بیان کرد: در نهاد نماز جمعه نیز دستور کار ما کیفی‌سازی در محور نماز و شکوفایی نمازهای جمعه است. یک بخش دیگر هم‌ مربوط به خود برگزاری نماز جمعه است که تمامی دستگاه‌های برگزارکننده برگزاری خوب این مهم را وظیفه خود بدانند.

وی ابراز کرد: از نمایندگان ولی‌فقیه و امامان جمعه که کار راهبری نماز جمعه را انجام می‌دهند خواسته‌ایم به ادانی مساجد منطقه خود اهتمام داشته باشند. در این راستا شاهد گزارش‌های شفاف نیستیم و امید است در سال آینده یک گزارش کامل از وضعیت مساجد را بیان و پیشنهادات را دریافت کنیم.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: در خصوص آموزش و پروش نیز شبکه امامان جمعه مصمم به نقش آفرینی‌های بیشتری هستند ‌و باتوجه به اینکه بسیاری از آنها رییس شورای فرهنگ عمومی استان یا شهر خود نیز هستند خواستاریم به این موضوع اهتمام داشته باشند. همچنین با و دانشگاه فرهنگیان ارتباط بیشتری برقرار کنند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا