اجتماعی

پیگیری استقلال مالی سازمان سمپاد در بودجه ۹۹رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان از پیگیری برای تخصیص ردیف بودجه مستقل برای سمپاد در سال ۹۹ خبر داد و گفت: مرکز سمپاد طبق مصوبات قانونی باید به سازمان تبدیل شود و به دنبال استتقلال بودجه آن هستیم. همچنین در تلاشیم تا با مشخص شدن قطعی و صدور احکام هیئت امنا، اولین جلسه هیئت امنا را دی ماه برگزار کنیم.

فاطمه مهاجرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بودجه‌ای مرکز سپماد اظهار کرد: پیگیر هستیم تا این اتفاق بیفتد و بودجه مرکز که طبق اساسنامه و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مستقل و به سازمان تبدیل شود را مستقل کنیم.

وی افزود: هیچ اطلاعی از بودجه نداریم؛ اما دنبال استقلال بودجه هستیم. هنوز فرصت هست و می‌توان این کار را در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس انجام داد. ما بودجه پیشنهادی مرکز سمپاد را ارائه کرده‌ایم اما اینکه چقدر آن تصویب شود یک موضوع است و اینکه ردیف بودجه ما هم مستقل شود یک موضوع دیگر است. اگر بودجه ما در قالب سازمان سمپاد هم دیده شود، همان بودجه فعلی درنظرگرفته شده برای مرکز است که حقوق و مزایای کارکنان به آن افزوده می‌شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره زمان تشکیل هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز گفت: افراد حقوقی مشخص‌اند و ارسال شده تا حکم‌ها صادر شوند. فهرست افراد حقیقی را نیز برای وزیر ارسال کرده‌ایم. البته شورای عالی انقلاب فرهنگی هم می‌توانند افرادی را معرفی کنند. در تلاشیم تا با مشخص شدن قطعی هیئت امنا،  اولین جلسه را دی ماه برگزار کنیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» مهرماه جاری توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شد. اخیرا عنایت سالاریان، معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز از نداشتن ردیف بودجه مستقل در سال ۹۹ برای سازمان سمپاد که هنوز تشکیل نشده است گلایه کرد و گفت: پیگیر هستیم تا ردیف بودجه مستقل بگیریم.

وی درباره کاهش بودجه مرکز سمپاد که مصوبه تبدیل به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده است گفت: ساختار و اساسنامه سازمان سمپاد حدود ۳۰۰ روز قبل یعنی ۱۷ مهر ۹۷ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و مدتی بعد از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد ولی هنوز سازمان مستقل نشده است. همچنان به دنبال آن هستیم ردیف مستقلی را بر اساس ماده ۱۲ اساسنامه سازمان برای سال ۹۹ بگیریم.

سالاریان ادامه داد: سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه برای ایجاد باکس سازمانی و ردیف بودجه مستقل قول همکاری داده‌اند، اگر این اتفاق نیفتد و سازمان به هر دلیلی مستقل نشود به حوزه نخبگانی آسیب و لطمه وارد خواهد شد و مشکلات بیشتر می شود.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناس

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا