منتخب سردبیر

«چشم‌اندازی از فراز کوه نامحتمل» درباره چگونگی تکامل چشم چاپ شد

به گزارش خبرگزاری همسونیوز کتاب «چشم‌اندازی از فراز کوه نامحتمل» نوشته ریچارد داوکینز به‌تازگی با ترجمه محمدرضا توکلی صابری توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتاب‌های زیتون» است که این‌ناشر چاپ می‌کند.

از محمدرضا توکلی صابری پژوهشگر مقیم آمریکا، به‌تازگی رمان «آواره دره یمگان»‌ شامل داستان زندگی ناصرخسرو به‌تازگی توسط همین‌ناشر منتشر شده است.

«چشم‌اندازی از فراز کوه نامحتمل» نوشته ریچارد داوکینز زیست‌شناس انگلیسی است که در آن به چگونگی فرآیند آهسته و پیوسته انتخاب طبیعی جانداران در طبیعت پرداخته شده است. به‌این‌ترتیب نویسنده کتاب در این‌اثر، تکامل چشم جانوران را مورد بررسی قرار داده است.

نویسنده کتاب پیش‌رو، تکامل چشم در جانداران مختلف را به رشته‌کوه‌هایی تشبیه کرده که طی گذر از پایین‌شان به قله، تغییر شکل و پیچیدگی تدریجی چشم صورت می‌گیرد. کوه نامحتمل، تمثیلی است که داوکینز برای این‌مساله، از آن استفاده کرده است. استفاده مولف این‌کتاب از تمثیل یادشده، اشاره و کنایه‌ به لفظی است که ناباوران به تکامل موجودات زنده، از آن استفاده می‌کنند.

داوکینز در کتاب خود در پی نشان‌دادن این‌مساله است که فرایند تکامل چشم، آسان و سریع بوده و هیچ‌وقت نامحتمل نبوده است. در واقع جانداران به قله رسیده‌اند و این‌امر نامحتمل نبوده است.

کتاب «چشم‌اندازی از فراز کوه نامحتمل»، با ۸۰ صفحه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا