استانی

کاهش ۱۴ درصدی خروجی کالاها از بازارچه مرزی ماهیرودبه گزارش ، عباس جرجانی چهارشنبه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با مقایسه میزان در دو سال گذشته، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ از چه مرزی ماهیرود به ارزش ۲۰۲ میلیون دلار و در صادرات از این به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن ۵۴ درصد کاهش دارد.

به گفته وی در همین زمان میزان صادرات از نظر و از این بازارچه مرزی در سال ۱۳۹۹ یک هزار و ۵۹۲ تن و در سال گذشته هم ۹۱۶ هزار تن بوده که ۴۲ درصد نسبت به قبل کاهش داشته است.

وی با اشاره میزان واردات در دو سال گذشته از بازارچه مرزی ماهیرود گفت: در سال ۱۳۹۹، واردات انجام شده به ارزش ۱.۹ میلیون دلار و در سال ۱۴۰۰، به ارزش ۲۴.۹ میلیون دلار بوده که افزایش هزار و ۱۶۲ درصدی داشته است.

جرجانی افزود: از نظر وزن میزان صادرات انجام شده در سال ۱۳۹۹، ۷۴۵/. هزار تن و در سال گذشته هم ۲.۵ هزار تن بوده که ۲۴۲ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی میزان ماده ۱۱۶، نیز در سال ۱۳۹۹، از نظر ارزش ۶۴۱ میلیون دلار و در سال گذشته ۶۰۳ میلیون دلار بوده که از این نظر شش درصد کاهش داشته است.

جرجانی تصح کرد: ارزش خروجی کل کالاها از این بازارچه مرزی در سال ۱۳۹۹، ۸۴۳ میلیون دلار و در سال ۱۴۰۰، ۷۲۳ میلیون دلار بوده است که کاهش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا