خبر ویژه

کتابخانه‌های اردبیل به پایگاه‌های فرهنگی تبدیل می‌شوندبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، پروانه رضاقلیزاده پیش از ظهر دوشنبه در آئین نکوداشت هفته کتاب و تجلیل از فعالان کتابخوانی استان اردبیل عنوان کرد: تلاش مضاعف برای ایفای نقش اجتماعی کتابداران و تبدیل شدن کتابخانه‌های استان اردبیل به پایگاه فرهنگی در دستور کار قرار گرفته و برای تحقق این مهم به مشارکت مضاعف دوستداران کتاب نیازمندیم.

به گفته وی برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های رونق کسب و کار، نشست‌های کتابخوانی و جمع خوانی، نمایشنامه خوانی و رونمایی از کتاب از جمله برنامه‌های محوری هفته کتاب در استان اردبیل بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل به عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در ۲۵ آبان ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: با تبلیغات مناسب انجام یافته در این خصوص شاهد عضویت هشت هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی اردبیل بودیم که در نوع خود کم سابقه است.

لزوم آشتی دادن کودکان اردبیلی با کتاب

رضاقلیزاده توجه به احیای فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان را لازم شمرد و ادامه داد: به منظور جامعه پذیری و ارتقای فرهنگی، باید از سنین پایه زمینه آشتی و انس کودکان با کتاب را فراهم آورد.

وی در ادامه از توجه ویژه به بخش کتاب کودکان در اردبیل اشاره کرد و افزود: تجهیز کتابخانه‌های مختلف استان اردبیل به کتاب‌های مختص گروه‌های سنی کودک و نوجوان انجام پذیرفته و در ماه‌های آتی نیز امیدوار به تکمیل کتاب‌های موجود در این بخش خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ادامه داد: خانواده‌ها نیز برای علاقه مند سازی کودکان به مطالعه نقش بی‌بدیلی ایفا می‌کنند تا در شکل گیری عادت کتابخوانی در بین فرزندان موفق ظاهر شد.

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در استان اردبیل

رضاقلیزاده یادآور شد: طرح‌های بزرگ عمرانی برای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی استان اردبیل در دست اقدام است که از آن جمله می‌توان به احداث کتابخانه مرکزی بیله سوار، پارس آباد، خلخال و کتابخانه عمومی انجیرلو و دولت آباد اشاره کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: اجرایی ساختن هدفمند برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی و عملکرد مطلوب کتابداران موفقیت در عرصه فرهنگسازی مطالعه در بین آحاد جامعه را امکان پذیر خواهد ساخت.

رضاقلیزاده عنوان کرد: انتظار ویژه‌ای از دستگاه‌های مختلف اجرایی برای مشارکت در توسعه فرهنگ مطالعه و پیشبرد اهداف مدنظر وجود دارد و امیدواریم با تداوم تعامل‌ همه جانبه به شاخص‌های هدفگذاری شده دست یافت.

به گفته وی غنی سازی برنامه‌های مرتبط با کتاب با مشارکت هر چه مناسب دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم نهاد، خیران و عموم فرهنگ دوستان امکان پذیر خواهد شد تا رونق بخشی بیش از پیش کتابخوانی در استان را شاهد شویم.

با برگزاری آئین تجلیل از کتابداران برتر استان اردبیل از ۱۶ کتابخوان در بخش‌های خردسال، کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال تقدیر به عمل آمد. گفتنی است انتخاب کتابخوان‌های برگزیده استان از طریق سامانه الکترونیکی کتابخانه‌های عمومی انجام پذیرفت.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا