خبر ویژهسیاسی

کسری بودجه سبب افزایش رشد قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم می‌شود



ایسنا/لرستان نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:کسری بودجه سبب افزایش تورم و رشد قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم می‌شود.

محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه یکی از منابع مهم تامین بودجه عمومی کشور منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی است، اظهار کرد: علاوه بر درآمد مذکور، درآمدهای مالیاتی گمرکی، واگذاری دارایی های مالی و … بودجه عمومی کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی یکی از منابع اصلی بوده است، اضافه کرد: در بودجه سال ۱۳۹۹ وابستگی به نفت خام و میعانات گازی یک میلیون بشکه در روز بوده تا درآمد حاصل از این موضوع را برای بودجه عمومی کشور هزینه کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم‌اکنون فروش نفت کشور زیر ۸۰۰ هزار بشکه نفت در روز است، گفت: درحالیکه آنچه دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ توضیح داده پیش‌بینی فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی در روز است.

خدابخشی با تاکید براینکه چه اتفاقی رخ خواهد داد که دولت اعلام کرده تا دو ماهه دیگر فروش نفت خام و میعانات گازی از ۸۰۰ هزار به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه می‌رسد؟ عنوان کرد: این موضوع یک بیش‌برآورد است که سبب کسری بودجه می‌شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همین کسری بودجه سبب افزایش تورم و رشد قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم می‌شود.

وی یادآور شد: آنچه در لایحه بودجه پیشنهاد شده منجر به کسری بودجه می‌شود و مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه  این موضوع را مطرح و بررسی و تجدید نظر کرده است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا