ورزشی

کفاشیان: سال ۸۰ گفتم خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس موفق نمی‌شودبه گزارش خبرنگار ، کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال در خصوص سابقه مطرح شدن بحث خصوصی سازی استقلال و پرسیس و ورود این دو باشگاه به بورس، گفت: سال ۱۳۸۰ معاون سازمان تربیت بدنی بودم.بحث خصوصی سازی شدن استقلال و پرسپولیس از زمان معاونت من در سازمان تربیت بدنی شروع شد. آن موقع آقای مهرعلیزاده به من ماموریت داد. تازه از آمده بودم و ائل به روز را می دانستم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اولین مصاحبه خصوصی سازی را خودم انجام دادم. همان موقع به مهرعلیزاده گفتم برای این کار خیلی تلاش نکنید چون این کار نمی تواند موفق باشد. شرکتهایی که می خواهند در بورس سهام ارائه کنند باید سودآور باشند و ضرردهی نداشته باشند و هزینه هایشان کمتر از درآمدهایشان باشد.

کفاشیان یادآور شد: شما وقتی می خواهید یک سهم بخرید، ارزیابی می کنید که آن موسسه سودآور و خوب است یا نه. نمی خواهید پولتان را دور بریزید. مگر اینکه یکسری از علاقه شخصی سهام تیمشان را برای حمایت بخرند. به نظرم این افراد زیاد نیستند. در بحث ی تا زمانی که سودآوری نباشد، خصوصی سازی صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به راه های درآمدزایی باشگاه ها تاکید کرد: یکی از درآمدهای باشگاه ها از تبلیغات محیطی است. چون بازی های استقلال و پرسپولیس می شود بیشترین سهم را از این طریق دارند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: یک روش دیگر است که الحمدالله آن را نداریم و قبلا هم که داشتیم زیاد نبود. حق انتقال بازیکن راهکار دیگری است که باشگاه ها در این هم خیلی موفق نیستند. تبلیغات روی پیراهن هم هست که آن هم بد نیست.

کفاشیان همچنین اظهار کرد: مهمترین مسئله درآمدزایی حق پخش تلویزیونی است که باید ۶۰ درصد درآمدهای باشگاه ها را مثل باشگاه های بزرگ دنیا بدهد. آن موقع اگر باشگاه قوی حرکت کند به درآمدزایی می رسد و می تواند به بورس برسد.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا