منتخب سردبیر

«کمون مردگان یا مرثیه‌ای برای پیراهن خونی سوفیا» منتشر می‌شود

فرید قدمی داستان‌نویس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: «کمون مردگان یا مرثیه‌ای برای پیراهن خونی سوفیا» عنوان رمان جدیدم است که بناست به‌زودی منتشر شود. این‌کتاب، شاید یک‌سفرنامه یا رمانی اتوبیوگرافیک و حاصل اقامت یک‌ماهه من در بلغارستان باشد و تجربه‌هایم در شهرهای سوفیا، بورگاس و روسه را شامل شود که البته با روایاتی از قرن دوازدهم و قرن بیستم هم آمیخته شده است.

وی افزود: «کمون مردگان یا مرثیه‌ای برای پیراهن خونی سوفیا» روایتی نو از زندگی و خودکشی مایاکوفسکی است و ماجراهایی از دوران نزاریان در قلعه الموت را هم در بر می‌گیرد. این‌بخش‌های داستان، دقیقاً از روزی آغاز می‌شوند که حسن دوم که پیروانش او را حسن علی ذکره‌السلام می‌خواندند، اعلام قیامت کرده و دو نفر نیز عازم شام و اورشلیم می‌کند تا صلاح‌الدین ایوبی و پادشاه اورشلیم آمالریک را ترور کنند.

این‌داستان‌نویس در پایان گفت: رمان را که حدود ۲۰۰ صفحه است، برای انتشار به نشر نیماژ سپرده‌ام و گمان می‌کنم به نمایشگاه کتاب تهران در سال ۹۹ برسد.

قدمی پیش از این، با ساختار مشابه و روایت زندگی در کشوری دیگر، رمان «پاره‌های پاریسی یا پوره‌ پنیر و پروست» حاصل زندگی‌اش در پاریس را منتشر کرده است. رمان‌های «مایا یا قصه‌ی آپارتمانی در خیابان کریم خان»، «دومینانت یا مامان اون زنه رو که داره می دوئه می بینی؟» و «زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی» دیگر آثاری هستند که از قدمی منتشر شده‌اند.

وی، نویسنده مهمان بلغارستان در ماه اوت (مرداد) امسال بود که به‌دعوت موسسه بین‌المللی الیاس کانتی در شهر روسه در این‌مرکز سخنرانی کرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا