شهریمنتخب سردبیر

کمک‌های شهرداری به واحدهای تابعه باید سقف داشته باشدبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، بهاره آروین در صد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در مخالفت با پیشنهاد محمد علیخانی مبنی بر کاهش نیافتن کمک شهرداری به برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها مثل مترو و تاکسیرانی گفت: درست است که این شرکت‌ها و سازمان‌ها به واسطه یارانه‌ای که به شهروندان می‌دهند زیان‌ده هستند اما اینکه بپذیریم کمک‌های شهرداری به آنها افزایشی باشد درست نیست.  

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه برای کمک شهرداری به این واحدها سقف و کفی لازم است، گفت: اگر این واحدها وظایف حاکمیتی ما را انجام می‌دهند و از بودجه عمومی شهرداری استفاده می‌کنند، اصلا چرا شرکت و سازمانند؟ این واحدها از یک سو از بودجه عمومی استفاده می‌کنند و از یک سو از مزایای قانون تجارت مثل استقلال و نظارت اندک شهرداری بر هزینه‌هایشان استفاده می‌کنند.  

وی تاکید کرد: در بند ۲_۵_۱ طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ به مدیریت کاهش هزینه شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره شده و این چیزی نیست که واحدهایی مثل تاکسیرانی و مترو نتوانند انجام دهند. پس بهتر است استثنا قائل نشویم و اگر قرار شد استثنایی وجود داشته باشد بهتر است سقف و کفی برای آن بگذاریم.  

پیشنهاد محمد علیخانی در خصوص بند ۲_۵_۱ از طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ بود که مبنی بر “مدیریت بهینه و کاهش کمک‌های شهرداری تهران به‌ویژه کاهش کمک زیان سازمان‌ها و شرکت‌ها به میزان ۲۰ درصد و درصورت عدم امکان کاهش ثابت نگهداشتن آن در سطح رقم مصوب سال ۹۸” است.  

پیشنهاد این عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر این بود که سازمان‌ها و شرکت‌هایی مثل سازمان آتش‌نشانی، شرکت واحد اتوبوسرانی، شرکت بهره‌برداری مترو و سازمان تاکسیرانی که وظایف و مسئولیت حاکمیتی انجام می‌دهند، از شمول این بند استثنا شوند و در صورت افزایش بهای خدمات حمل و نقل عمومی به قیمت تمام‌شده این استثنا لغو شود.

این پیشنهاد با ۱۶ موافق و ۳ مخالف به تصویب رسید.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا