اجتماعی

کیفیت هوای قابل قبول پایتخت در روز جمعهبراساس اعلام ، آلاینده هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در ، در صبح امروز با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. با کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و باتوجه به افزایش دما در برخی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود خواهد داشت.

افزایش نسبی ترافیک گاهی تا اواخر وقت جمعه و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ن برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با افزایش تدریجی تندی باد تا صبح فردا تاحدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، هرچند با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، همچنین تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن ناشی از افزایش دما در برخی ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است با افزایش ترافیک شامگاهی، راری وضعیت لم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود؛ هرچند با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول مورد انتظار است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته نیز «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

انتهایمنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا