اجتماعی

گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در آموزش پزشکی و کنترل بیماری‌های عفونیوزیر بهداشت کشورمان در دیدار با وزیر بهداشت پاکستان ضمن اشاره به اقدامات ایران در کنترل کرونا، در عین حال گفت: اخیرا در ایران توانستیم با همکاری مجلس و دولت، بیمه همگانی سلامت را تقویت کنیم به طوری که ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفتند.

به گزارش ای، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع جهانی بهداشت در و در دیدار با عبدالقادر پاتل، وزیر بهداشت پاکستان، یکی از موفقیت های نظام سلامت ایران را کنترل بیماری های عفونی با استفاده از ظرفیت شمند شبکه بهداشت عنوان کرد و گفت: بسیاری از بیماری های عفونی در ایران، کنترل، ریشه کن و حذف شده است.

وی افزود: باتوجه به همجواری ایران و پاکستان، همکاری دو کشور از دیرباز در سطح بالایی قرار داشته و همکاری های مشترکی برای کنترل بیماری ها در دو کشور انجام شده اما نیاز است که با تقویت همکاری ها، بیماری های عفونی و واگیردار در دو کشور، ریشه کن شود. 

وزیر بهداشت کشورمان با بیان اینکه تامین سلامت م برای ما اولویت است، گفت: علاوه بر همکاری های بهداشتی در کنترل بیماری ها، تعاملات بیشتری در حوزه ، ارتباط دانشگاه های دو کشور و تحقیقات مشترک در حوزه سلامت می تواند در دستور کار قرار گیرد. 

وزیر بهداشت پاکستان نیز در دیدار با دکتر عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان با تمجید از نظام قوی خدمات درمانی جمهوری اسلامی ایران و گام‌های بلند کشورمان در پوشش بیمه همگانی سلامت، خواستار تشکیل کارگروه مشترک همکاری‌های دو کشور در حوزه بهداشت شد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، نشست مجمع جهانی بهداشت (WHA) هر سال با حضور وزرای بهداشت کشورهای جهان در مقر اروپایی متحد در ژنو سوئیس برگزار می‌شود. این نشست فرصت مناسبی برای تبادل اندیشه در زمینه موفقیت‌های حوزه سلامت است. همچنین در این مجمع، موضوعات دارای اولویت بهداشتی در جهان از جمله مراقبت‌های اولیه سلامت، واکسیناسیون، نقش دارو و محیط زیست در سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا