شهریمنتخب سردبیر

۱۳۴هزار واحد مسکونی روستایی استان تهران در بافت فرسوده استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد تقی زاده عصر سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران طی سخنانی با بیان اینکه تصویب نهایی تعدادی از طرح‌های هادی روستایی به سبب ساخت و سازهای موجود و الحاق به بافت روستا دچار مشکل شده بودند اظهار داشت: این طرح ها در حال حاضر فرآیند تبصره یک ماده یک قانون اراضی کشاورزی و باغات را طی می کنند.

تقی زاده افزود: از ۲۲۷ هزار واحد مسکونی روستاهای استان تهران بیش از ۱۳۴ هزار واحد در قالب بافت فرسوده نیاز به نوسازی دارند که با توجه به منابع اعتباری که در قانون برنامه ششم تعریف شده بنیاد مسکن باید آنها را جذب کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به تخصیص  اعتبارات با نرخ سود ۴ درصد گفت: ۴۵ میلیون تومان به هر خانوار از این محل کمک شود و ۱۵ میلیون تومان نیز از محل منابع بنیاد و ۸ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به روستاییان پرداخت شود که فرصت خوبی برای نوسازی مسکن روستایی است.

وی با اشاره به بررسی سند آمایش غرب استان تهران اظهار داشت: در این جلسه سند آمایش غرب استان تهران با رویکرد توسعه روستایی با محوریت شهرستان‌های ملارد، شهریار و قدس مورد بررسی قرار گرفه است..
 

 

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا