استانی

۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شدبه گزارش مهر، عصر چهارشنبه هم‌زمان با هفته ی آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان برگزار شد.

در این آیین که با حضور سیدمحمدرضا سیدالنگی، معاون هماهنگی امور عمرانی ، محمدجواد ساوری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، محمدباقر مولایی‌فر فدار شهرستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان کردکوی برگزار شد، ۲۰ پروژه گردشگری استان گلستان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در این آیین تعداد ۲۰ پروژه گردشگری با حجم ایه‌گذاری بالغ بر هزار و ۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و ایجاد ه اشتغال برای ۱۱۶ نفر به‌صورت مستقیم افتتاح شد.

محمدجواد ساوری اضافه کرد: طرح‌های گردشگری قابل‌افتتاح شامل یک هتل، ۱۷ اقامتگاه بوم‌گردی، یک مجتمع گردشگری و یک واحد هتل‌ است.

وی بیان کرد: این تعداد پروژه با زیربنای بیش از ۱۷ هزار مترمربع در سطح استان اجرایی شده و افتتاح آن ۹۸ اتاق و ۴۱۵ تخت به ظرفیت اقامتی استان می‌افزاید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای دیوار بزرگ گرگان در جذب گردشگری داخلی و خارجی، گفت: دیوار بزرگ گرگان از آثار تاریخی منحصربه‌فرد در سطح ملی است که متأسفانه مغفول مانده و احیا و آن سال‌ها دغدغه مردم و مقامات استانی و ملی بوده است.

ساورزی افزود: دوره پانزدهم جشنواره بین‌المللی فرهنگ اق پس از دو سال وقفه به علت شیوع کرونا ویروس، در آبان ماه سال جاری در استان برگزار خواهد شد که از همه هم‌وطنان و مقامات و مسئولان ملی برای حضور در این رویداد فرهنگی دعوت می‌کنیم.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا