اجتماعی

۳۴۰۰ واحد مسکن محرومین و سیل زدگان در کردستان افتتاح شد

ایسنا/کردستان بعد از ظهر امروز و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مسئولان کشوری، استانی و نظامی ۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن محرومین و سیل زدگان در کردستان افتتاح شد.

علی رضا تابش بعد از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح مسکن محرومین و سیل زدگان سال گذشته که در روستای قلیان برگزار شد با بیان اینکه اثرات انقلاب اسلامی شامل انجام‌ کارها بدین شکل است اظهار کرد که پروژه ساخت مسکن محرومین یکی از پروژه‌های مهم سراسر کشور است که با انگیزه انجام شده است.

وی افزود که ۲ هزار واحد مسکونی در سال گذشته تصویب شد که یک هزار و ۷۰۰ واحد آن تحویل محرومین شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد که ساخت ١١۰ هزار مسکن را با همکاری سازمان برنامه و بودجه انجام داده‌ایم که ریاست این سازمان از لحاظ بودجه ما را یاری کردند.

بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور در ادامه این مراسم عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون علاوه بر ١١۰ هزار واحد مسکونی، ۲۲ هزار واحد مسکونی دیگر طی تفاهم نامه میان کمیته امداد امام خمینی با استانداران ساخته می‌شود که امیدواریم تا خرداد ۱۴۰۰ کل این خانه ‌ها به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد که برای یک هزار واحد مسکونی زمین تخصیص و برای ۲۴۶ واحد پروانه ساخت صادر شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور خاطرنشان کرد که ۴۴۰ واحد از یک هزار و ۷۰۰ واحد توسط کمیته امداد امام خمینی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه اولویت ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است در پایان یادآور شد: قدم‌های موثری برای محرومین برداشته شده که امیدواریم توشه‌ای برای آخرت ما باشد.

قادری، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان نیز در ادامه اظهار کرد که تفاهم نامه احداث ۲ هزار  واحد مسکن محرومین بین سازمان برنامه بودجه، استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شده است.

وی افزود که ۵۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض برای ساخت مسکن سیل زدگان در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان تصریح کرد که ۲۶۰ واحد مسکونی در جریان سیل سال گذشته تعمیر و مرمت شده است.

وی با بیان اینکه این خانه‌ها در ۴۵۵ روستا ساخته می‌شوند عنوان کرد که یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکن به بهره‌برداری رسیده است.

قادری با اشاره به احداث مسکن محرومین در ۶۷۷ روستا ادامه داد که به هر واحد مسکن محرومین تسهیلات ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی اختصاص یافته است.

قادری در پایان یادآور شد: در مجموع ۳ هزار و ۴۰۰ واحد، مسکن محرومین و سیل زدگان، اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی صرف شده است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا