سیاسی

غریب آبادی: پیگیری درخواست‌های مردمی یک اقدام حقوق بشری استمعاون امور بین الملل در حاشیه ملاقات می در مرکز ارتباطات قوه قضائیه، ماهیت قضایی پیگیری درخواست‌های مردمی را یک اقدام بشری خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد ، «کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و ، در راستای از حقوق عامه و تحقق دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر حضور ئولان دستگاه قضا، روز دوشنبه در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه حضور یافت و ضمن دیدار و گفت و گو به بررسی پرونده مراجعه کنندگان پرداخت.

«غریب آبادی»، فعالیت مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه را اقدامی حقوق بشری خواند و گفت «ماهیت قضایی پیگیری درخواست‌های مردمی خود یک اقدام حقوق بشری است.»

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با اشاره به مراجعات مردمی به ، اظهار کرد «اگر مراجعاتی باشد که احتمال تضییع حق داده شود، ما پیگیری ویژه ای با واحدهای قضایی مختلف درباره آن انجام می‌دهیم.»

«غریب آبادی» همچنین آمادگی معاونت امور بین‌الملل و ستاد حقوق بشر برای رسیدگی به درخواست ها و شکایات ایرانیان خارج از کشور، اتباع خارجی و ایرانیانی که بخشی از پرونده های آنان مستلزم پیگیری از کشورهای دیگر است را با همکاری اداره کل ارتباطات مردمی اعلام کرد.

وی بیان کرد که معاونت بین‌الملل‌ در سال ۱۴۰۰ روزانه ۵ تا ۶ عدد نیابت قضایی به کشورهای دیگر فرستاده و یا برای ۷ هزار نفر از ایرانیان خارج از کشور یا ایرانیان داخل کشور در پرونده‌هایی که طرف آن در خارج از کشور حضور داشت، ۲۰ هزار مکاتبه و پیگیری داشته است.

به گفته وی، فعالیت های دفتر ارتباطات مردمی و سازو کار رسیدگی به شکایات و درخواست های مردمی، نقطه قوت نظام قضائی ما است که در واقع، نشان مردمی بودن آن است.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه همچنین گفت «نظام قضائی ما کانال‌های خدمات رسانی متعددی را ایجاد کرده است که باید هرچه بیشتر به افکار عمومی داخلی و مجامع بین المللی معرفی و شنده شوند، ضمن این که سازوکارهای خدمات رسانی متعدد قوه قضائیه می‌تواند الگویی برای دیگر کشورها و نظام‌های قضائی باشد.»

انتهای  منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا